Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Strajk egzaminatorów w WORD Katowice?

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

Strajk egzaminatorów w WORD Katowice?

14.10.2020

images.png

Od wczoraj trafiają do nas zgłoszenia od kursantów i OSK z regionu katowickiego o problemach z egzaminami i planowanym strajku egzaminatorów.

 

Dzisiaj w OT w Rybniku pojawiło sie ogłoszenie o przewidywanych opóźnieniach w egzaminowaniu oraz odwołaniu na koszt WORD egzaminów, które miały się odbywać od 12.55. Rzeczywisty obraz sytuacji postanowiliśmy zweryfikować u źródła tj. w WORD Katowice.

 

Zastępca Dyrektora WORD Katowice d.s. egzaminów i nadzoru - dr Mariusz Ogłoziński poinformował nas, że wczoraj w pracy nie stawiło sie 17 egzaminatorów, dzisiaj już 34! Głównie są to pracownicy oddziałów terenowych w Rybniku, Bytomiu i od dzisiaj w Tychach. Powodami absencji są zwolnienia L-4, opieki nad dziećmi i kwarantanny związane z kontaktem z osobami zarażonymi COVID-19.  Do wypełnienia luk kadrowych zostali zaangażowani egzaminatorzy nadzorujący i inni pracownicy z czynnymi uprawnieniami egzaminatorskimi. Problem dotyczy głównie egzaminów kategorii B. Jeżeli chodzi o strajk, to żadne pismo w tej sprawie nie wpłynęło, dlatego nie można oficjalnie przyjąć takiego założenia. Nadmienił jednocześnie, że aktualnie sytuacja ośrodka egzaminowania jest trudna.

 

W związku z zaistniałą sytuacją WORD Katowice jeszcze dzisiaj lub najpóźniej jutro rano ogłosi nabór na stanowiska egzaminatorów. Ogłoszenie obejmie 20 stanowisk. Kandydaci po pozytywnej weryfikacji będą mogli od razu rozpocząć pracę.

 

Jak dowiedzieliśmy się od szkół nauki jazdy, prawdopodobnie chodzi o zapowiadaną akcję strajkową egzaminatorów, którzy w ten sposób chcą wywrzeć nacisk na dyrektorze WORD Katowice, aby "łaskawszym okiem" spojrzał na ich oczekiwania dotyczące podwyżki płacy.

 

OSK już teraz odbierają telefony od okolicznych ośrodków egzaminowania zapraszając właścicieli  OSK do kierowania kursantów na egzamin w inne miejsce..., gdzie nie ma problemów z terminami. 

 

(db)


Powrót

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.